Neden Mikro Fly kullanmalısınız?

Neden Mikro Fly kullanmalısınız?

En büyük olma yolunda hedeflerinize sizinle birlikte uçan yazılım: Mikro Fly.

50’nin üzerinde çalışanı olan birden fazla sektör ve lokasyonda faaliyet gösteren büyük bir işletmesiniz. Kurumsal bir yapı oluşturmak ya da mevcut yapınızı iyileştirerek rakiplerinizden bir adım öne çıkmak istiyorsunuz. Üretim yönetiminde detaylı fiili maliyet takibi yapmak, UFRS ve enflasyon muhasebesine uyum sağlamak istiyorsunuz.

E-dönüşüm çözümleri ile e-devlet uygulamalarına kolay geçiş yapabilen, entegrasyon çözümleriyle kullandığınız diğer yazılımlara kolayca uyum sağlayabilen, kurumsal çözüm ortağınız olup işletmenizi uçtan uca yönetmenize olanak sağlayan ve

işletme yönetimi çözümleri ile ihtiyaçlarınıza uygun olarak şekillenebilecek bir yazılıma ihtiyacınız var. O halde sizi ulusal ve uluslararası rekabette gökyüzüne taşıyacak Mikro Fly ile tanıştıralım!

Ana Paket

 • Stok/Ürün Yönetimi

Mikro Fly ile stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör vb. kırılımlara göre tanımlayıp analiz edebilirsiniz. Stoklarınız için minimum ve hedef seviyeler belirleyebilir, buna uygun satın almalar yapabilirsiniz. Ayrıca hizmet satış sözleşmeleriniz ile ve dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 • Hizmet ve Masraf Yönetimi

Mikro Fly, sınırsız sayıda masraf, gelir merkez, gelir/gider kalemi tanımlaması ve takibi yapmanızı sağlar. Ayrıca, farklı dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de kolayca takip edebilirsiniz.

 • Satınalma ve Tedarikçi Yönetimi

Mikro Fly, satın alma, teklif yönetimi, sipariş, irsaliye ve fatura süreçlerinizi kolayca yönetmenizi sağlar. Satın alma sırasında alınan teklif alternatiflerini karşılaştırıp onaya sunarak en doğru kararları almanıza da yardım eder. Satın alma şartlarına uygunluk kontrolü sayesinde, yaptığınız anlaşmalar ile sipariş, irsaliye ve fatura uyumunu da kontrol edebilirsiniz.

 • Satış ve Müşteri Yönetimi

Satış sürecinizi tekliften siparişe kadar detaylı biçimde ilerletmenizi sağlar. Mikro Fly ile müşterilerinize risk limitleri tanımlayabilir, onay süreçleri içeren iş akışları oluşturabilirsiniz. Ayrıca hedef gerçekleştirme, kampanya-promosyon verimlilik ve satış ekibi performans analizleri yaparak gelecek hedeflerinizi kârlı biçimde belirleyebilirsiniz.

 • Finans Yönetimi

Mikro Fly ile tüm finansal süreçlerinizi bankalar entergrasyonları ile ödeme ve alacak operasyonlarınızı zamandan tasarruf ederek yönetebilirsiniz. Finansal durum, nakit akış, bütçeleme ve raporlama özellikleri sayesinde, işletmenizin geleceğine dair öngörülerde bulunabilirsiniz. Birden çok firmanız varsa, nakit akışınızı tek bir ekranda görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca banka kredileri takibi özelliğiyle kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kayıt altına alıp ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz.

 • Bütçe Yönetimi

Satış, satın alma, masraf vb. tüm birimleriniz için bütçe planlaması yapabilir, hedeflenen ve gerçekleşen bütçe değerlerinin karşılaştırmalarını yaparak olası aksaklıklar için erkenden önlem alabilirsiniz.

 • Genel ve Sabit Kıymetler Muhasebesi Yönetimi 

Mikro Fly’ın tüm sistemle entegre çalışan genel muhasebe yönetimi sayesinde, muhasebe departmanınıza yalnızca kontrol görevi kalır. Defter, mizan, bilanço, mali tablolar, yıllık bildirim ve beyannamelerinizi kolayca oluşturabilir, işletmenizdeki tüm sabit kıymetlerinizi kayıt altına alıp zimmet yerlerini belirleyebilir, faydalı ömür tanımlarını, finansal sözleşmelerle ilgili tanımlamaları yapabilirsiniz. Amortisman ve yeniden değerleme meblağlarını muhasebeleştirebilir, enflasyon düzeltmesi ve muhasebe uyarlamaları ile ilgili detaylı raporları da alabilirsiniz.

 • Personel Yönetimi

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı çalışan iş yerlerinin ver her türlü statüdeki personelinizin takibini Mikro Fly ile kolayca yapabilirsiniz. Çalışanlarınızı sicil kartlarından izin kartlarına kadar her detayı eksiksiz biçimde takip edebilirsiniz. Dilerseniz, e-Bildirge’yi Mikro Fly içinden direkt SGK’nin sistemine gönderebilirsiniz.

 • Üretim Yönetimi

Mikro Fly ile ürün tanıtım, sarfiyat ve iş emri tanımlayabilir, malzeme ihtiyaç planlarını oluşturabilirsiniz. Bu çözüm size standart maliyetleri değerlendirerek doğru fiyatlandırma yapma olanağını da tanır.

 • Dış Ticaret Yönetimi 

İthalat ve ihracatla ilgili tüm süreçlerinizi takbini Mikro Fly ile kolaylıkla yapabilirsiniz. İthalat maliyetlerinizi dağıtım kriterlerini belirleyerek ürünlerinize dağıtabilir, ihracat işlemlerinizi packing list, gümrük çıkış beyannamesi, döviz alış belgesi, menşe şahadetnamesi, A.TR belgesi, EUR.1 dolaşım sertifikası ve form A belgelerini de içerecek şekilde yönetebilirsiniz.

 • Karar Destek ve Analiz

Bu sistem sayesinde hızlı ve zengin raporlar üretebilir, verilerinizi belirlediğiniz detayda inceleyip işletmeniz için daha etkin kararlar alabilirsiniz. Üstelik kendi veri küplerinizi de kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

e-Dönüşüm Çözümleri

Mikro Fly ile e-faturae-arşivfaturae-irsaliyee-serbest meslek makbuzlarınızı farklı bir yazılım ya da entegrasyona gerek kalmaksızın düzenleyebilirsiniz.

İşletme Yönetimi Çözümleri

 •  İlişkiler Yönetimi

Satış yaptığınız ya da ürün satın aldığınız tüm firma ve kişilerle kurduğunuz ilişkileri Mikro Fly sayesinde kolayca takip edebilirsiniz. Yaptığınız tüm temasları kayıt altına alarak temas kriterlerine uygun aksiyonlarla etkin bir ilişki yönetimi yapabilirsiniz.

 • İleri Seviye Muhasebe Yönetimi

Bu çözüm ile UFRS, enflasyon muhasebesi ve konsolide muhasebe yapabilirsiniz. Grup şirketinizle üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duymadan farklı ortaklık yapılarını tanımlayıp konsolide bilanço ve gelir tabloları hazırlayabilirsiniz.

 • İleri Seviye Üretim Yönetimi 

İleri seviye üretim yönetimi ile üretim planlama ve izleme, rota planlama, tarih bazında tedarik planlama ve izleme, sonlu kapasite kaynak planlama ve fiili maliyetlendirme yapabilirsiniz. Bu sayede, üretiminizi en ince ayrıntısına kadar takip eder, toplam kalite yönetimi ile sağlıklı büyür, küresel pazarda rekabet gücünüzü artırabilirsiniz.

 • İnsan Kaynakları Yönetimi

İşe girişten ayrılana dek tüm çalışanlarınızın izin, performans, kariyer/eğitim planlamalarını yapabilir, onları bilgi, yetenek ve birikimlerine göre değerlendirebilirsiniz.

 • İş Zekâsı

İş zekası çözümüyle verilerinizi belirlediğiniz detaylara göre inceleyip mevcut veri küplerinizi kullanabilir veya kendi küplerinizi oluşturabilirsiniz.

Sektörel Çözümler

 • Akaryakıt İstasyonu Yönetimi

Eğer bir akaryakıt istasyonunuz varsa, pompadan markete kadar tüm faaliyetlerinizi Mikro Fly ile rahatlıkla yönetebilirsiniz. Satışlarınız kredi veya yakıt kartlı olarak ayırıp takip edebilir, çalışanlarınızın vardiya hesaplarını yapabilirsiniz.

 • Tamir/Teknik Servis Yönetimi

Servis noktalarınızı baştan sona yönetir, müşterilerinizden gelen servis taleplerini (garanti dâhili ve harici) tek tuşla ilgili servis noktasına iş emri olarak atayabilirsiniz.

 • Perakende Yönetimi

Bu çözüm sayesinde, Türkiye genelinde mali onay almış olan hemen tüm kasalar ve yeni nesil yazar kasalarla entegre çalışabilirsiniz. Satışları anlık olarak takip edebilir, stok, cari ve muhasebe verilerini gün sonunu beklemeden elde edebilirsiniz. Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, KİOSK’lar, elektronik raf etiket sistemleri vb. cihazlarla kolaylıkla verileri transfer edebilirsiniz. Mağazalarınız arasında etkin iletişim kurabilir, anlık stok bilgisi tutulabilir, ürün bilgisi gönderebilir, sipariş alabilir, satış ve tahsilat işlemlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 • Promosyon Yönetimi

Bu çözümle stok, cari, mağaza detaylarına göre promosyonlar tanımlayabilir ve bu promosyonların ilgili stok satışlarında uygulamasını sağlayarak dilediğiniz zaman ve formatta detaylı analizlerinizi alabilirsiniz.

 • Kiralama Yönetimi 

İş makinelerinizin kiralama süreçlerini talepten teslimata kadar otomatize edebilir, makine parkınızı tüm ayrıntılarıyla izleyebilirsiniz. Kiralanan makinaların ayrıntılı maliyet analizini ve gelecek döneme ait periyodik faturalamaları yapabilirsiniz.

Entegrasyon Çözümleri

Otomotivden e-ticarete hangi sektörde olursanız olun, kullandığınız diğer programlarla Mikro Fly’ı kolayca entegre edebilirsiniz.

Çözümlerimiz:

 • Otel ve Restoran
 • Kargo
 • Otomotiv
 • Gıda ve el terminali
 • Nielsen
 • E-Ticaret
 • Telekomünikasyon
 • VKN
 • Banka
 • e-Defter

Kiralama ve program genişletme fırsatları

 • Mikro Fly’ı tek seferde yapacağınız ödemeyle satın alabildiğiniz gibi, Mikro Yazılım’ın geliştirdiği alternatif lisanslama sistemi sayesinde, kullandığınız sürece kiralama şansınız da var.
 • Faaliyetleriniz ve iş süreçleriniz değiştikçe, Mikro Fly’ı kendinize göre özelleştirebilir, ihtiyaç duymadığınız özellikler için fazladan para ödemezsiniz. Yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda ek çözümler alıp program genişletebilir, bir üst programa daima fiyat avantajıyla geçersiniz.
KAPAT